O nás

Jsme moderní laboratoř, která stojí na základech již 20 – ti leté praxe ve stomatologii. Jdeme cestou, která je opřená o precizní práci, moderní technologie a profesionální přístup, zároveň klademe velký důraz na estetiku. Jsme si vědomi, že práce lékaře je velice těžká a složitá. Není to jenom ošetřit pacienta, ale je to vyplnit  stohy  papírů a různých dotazníků. Chceme s lékaři více komunikovat a také mluvit přímo s pacienty, po konzultaci s lékařem chceme pacientům poradit při volbě vhodného materiálu
pro jejich náhradu. Chceme, aby pacient věděl, jak se má o zubní náhradu starat a jak jí udržovat.
Stále na sobě pracujeme a stále se zdokonalujeme, sledujeme moderní trendy a poté je aplikujeme v praxi. Žádný náš vyrobený produkt neopustí laboratoř bez výstupní kontroly a profesionálního balení. Našim cílem je vždy spokojenost pacienta a lékaře. Konzultační hodiny pro pacienty a přítomnost našeho technika při zkoušce v ordinaci lékaře je u náročnějších prací samozřejmostí. 

Budoucnost v zubních náhradách je Zirkon – oxid zirkonu (ytriem stabilizovaný dioxid zirkonu)

Jedná se o vysoce kvalitní keramický materiál pro bezkovové zubní náhrady. Díky svým biologickým vlastnostem je považován za jeden z nejlepších materiálů na výrobu zubních náhrad. Je to nejpevnější keramický materiál pro zhotovení konstrukcí celokeramických prací. Ze zirkonu lze zhotovit libovolný typ zubní náhrady – korunky, můstky všech velikostí, cementované i šroubované práce na implantáty, nadstavby implantátů (abutmenty), attachmenty atd. 
V současné době jsou na trhu nové transparentní zirkonové bločky a tak je zirkon nejen nejpevnější celokeramikou, ale je zároveň vysoce estetický. Například lze zhotovit transparentní konstrukce korunek a můstků o síle stěny až 0,3 mm, které zároveň vykazují vysokou pevnost. Zbývá nám tak více místa pro vrstvení keramiky. 
Pro výrobu zirkonových prací používáme techniky CAD\CAM. U zirkonových prací se už nesetkáte s problémem odlomení nebo probroušení keramiky na kov. Také tmavé okraje u krčků způsobené kovem se staly minulostí.

Zirkon versus lithiumdisilikát

Pevnost lithiumdisilikátu se udává kolem 300 Mpa. Pevnost zirkonia se udává kolem 1 300 Mpa. Odpůrci zirkonu udávají pevnost fasetovaného zirkonu nižší než 300 Mpa, a k tomuto číslu docházejí tak, že korunce určí vrstvu keramiky, která má sama pevnost méně než 80 Mpa, na víc než 2 mm, zirkonové konstrukci 0,5 mm, a tyto špatná čísla vydělí celkovou vrstvou korunky. Správná čísla u fasetace jsou ale úplně jiná a tato argumentace je nekorektní. Pokud by stejně špatně fasetovali lithiumdisilikát, tak by výsledek byl výrazně horší. Toto je jenom jeden z mnoha falešných argumentů který ve výsledku škodí oběma materiálům, protože poté někteří lékaři indikují e-max špatně a výsledkem je celková nedůvěra k celokeramice.
Největší rozdíl mezi těmito materiály je v možnostech indikace. Lithiumdisilikát, neboli e-max, neboli presovaná keramika umožňuje bezrizikové zhotovení jenom jednotlivých korunek a pouze při preparaci na výrazný schůdek. Zirkon nemá žádné omezení v rozsahu.
Další výrazný rozdíl je v přípravě. Preparace na korunku z e-maxu musí být schůdková, schůdek musí mít minimálně 0,8 mm a i prostor do skusu v žádném místě nesmí být menší než 0,8 mm, v zadním úseku alespoň 1 mm. Preparace i otisk musí být bez chyby. Pokud se jedná o frontální zub, tak zubní pahýl nesmí být tmavý nebo výrazně barevný, protože lithiumdisilikát je výrazně translucentní a nedokáže zakrýt tmavší barvu pahýlu. Anebo je nutné použít opákní materiál e-maxu, potom ovšem ztrácí smysl použití e-maxu. Oproti e-maxu, na zirkon není nutná preparace na schůdek. Zirkon ve standardní podobě dokáže překrýt i kovovou nástavbu.
Další rozdíl je v metodě cementování. Lithiumdisilikát se lepí adhezivně, zirkon se nedá leptat, cementuje se klasickým duálním cementem.